Zeljna solata

rozi  

član od: 13.4.2005

sporočila: 9

tema odprta - 25. avg 2006 7:46 | ogledi: 9.370 | odgovori: 14

Prosim za pomoč! Hčerka obožuje solato iz svežega zelja. Ali kdo ve, kako bi takšno solato vložila v kozarce za ozimnico. Potrebujem recept. Naravno kisanje zelja je izključeno.

Hvala.

rozi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

25. avg 2006 10:13

Zakaj vlaganje, saj se sveže zelje dobi skozi vse leto? Mamamia mamamia

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

25. avg 2006 12:49

Mene pa zanima kako naredite zeljno solato. Meni nikakor ne uspe, vedno ima tako čuden grenak okus, tako da smo jo doma nehali jesti, ko jo jemo kje drugje se moramo pa prav zadrževati, da ne zgledamo kot kaki požeruhi :)) Hvala za vaše nasvete LP smrkolina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2006 12:53

Zelje mora biti zribano takoj, preden jo narediš. Drugače postane grenko, malce pekoče, smrdi... Ne moreš zelja naribati za naslednji dan, ali pa par ur prej. Ne vem pa, ali kateri tudi to uspe??? Pa da ni grenko? Že narejena pa lahko stoji, tudi v hladilniku, s fižolom, krompirjem...

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

25. avg 2006 13:04

pozdravljeni, jaz naredim zeljnato solato tako, da jo lepo narežem, spustim čez vodo, odcedim, posolim in lepo premešam....in tako pustim stati nekaj časa da se zmešča...potem pa dam razne dodatke kot je koruza,rdeč fižol ali vroč krompir...in na koncu kis .....in kapljici dve malo olivnega olja.. l.p vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 25. avg 2006 13:05:05

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2006 13:11

No, da še jaz povem. Na zelej nikoli ne dam samo kapljico ali dve olja. Nikoli. Ta solata rabi olje. Tako kot ga rabi krompirjeva. Če hočem, da je dobra. Tudi če sem na dieti, dam sicer malo manj olja, vseeno ga je nekaj. Jaz zelje naribam, dam gor olje, sol, premešam, kis poper, pa zalijem z vodo, da je solata žmohtna. Če malo postoji, je lepo mehka. Moja mami zreže na zelje topel krompir, da je še mehkejša.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. avg 2006 13:28

Jaz pa zelje režem tako kot rezance za juho - gre počasi, ampak mi je tako dobro. Pa ga tudi narežem za večkrat, še nikoli ni bilo grenko ali pa da bi zaudarjalo. Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. avg 2006 13:35

Vsaka sorta zelja ni primerna za solate in dušenje. Tisto, ki je primernejše za kisanje, je ponavadi malo pekoče in grenko (mene je ta vonj vedno spominjal na hren). Imena sorte se ne spomnim, morda bi lahko bilo varaždinsko in še eno drugo, bo katera napisala, ki se s tem ukvarja. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 25. avg 2006 13:36:54

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

25. avg 2006 14:02

zdravo lidka jaz dam zelo malo olja na zeljnato solato ...ker imam občutljiv zelodec na olje in vse kar se peče na olju ne smem jesti....zato hitra hrana kot je pomfri ne gre pri meni upoštev...ampak moram peči pomfri samo v pečici brez olja ali pa samo malo namazan in tudi v določene solate sploh ne uporabljam olja....samo zelena in zeljnata sta izjema drugje pa nikjer ....tukaj ima komando moj zelodec ne moja želja ......drugače pa na solato lahko kombiniraš razlicne sorte olja od sojinega, olivnega, bučno, sezamovo......itd. l.p. vegeterianka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. avg 2006 14:07

Jaz ga pa narežem na mesoreznico - tako lepo na tanko, skoraj profesionalno, takšno imam najraje. Včasih ga narežem tudi več in ga dam v TW posodo za zelenjavo: tudi dva tedna mi je enkrat v hladilniku zdržalo. Nikoli pa ni bilo grenko, ne vem. Atina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. avg 2006 14:08

Ja, ja. Se strinjam s tabo, Vegetarianka. Če moraš, pač moraš. Jaz sem pojasnila Rozi, da bo vedela, zakaj so drugje zeljne solate dobre. Sem tudi sama ugotavljala to, pred leti, ko sem začela sama kuhati zase. Pa moja krompirjeva tudi ni bila dobra, dokler nisem ugotovila, da gre bistveno več olja noter, kot v ostale solate. Tudi olja lahko uporabiš različna. Prikimavam Ognjič. Zelje se razlikuje tudi po debljini listov, pa po barvi. Za solato res ni najboljše vsako... A potem lahko stoji v hladilniku? No, bom še jaz poizkusila. Ponavadi nimam časa ko pridem iz službe rezat zelje... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 25. avg 2006 14:12:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti